top of page
  • Yazarın fotoğrafıaydgun

Çocuklarımızı Jimnastik Kursuna Yollamalı mıyız? Biz Hazırız!

Bu yazımızda

pandemi sebebiyle çocuklarımızın fiziksel ve bilişsel gelişimi hakkında siz velilerimizin aklına takılmış olabileceğini düşündüğümüz Çocuklarımızı pandemi sürecinde spora yollamalı mıyız? Bu dönemde çocuklara jimnastiğe yollamak riskli mi? Korona döneminde kurslarda alınan önlemler yeterli mi? gibi bazı soruları Olimpark Jimnastik olarak cevaplamayı amaçlamaktayız. Ayrıca sizlere çocuk jimnastiği ve yetişkin jimnastiği kursumuz için salonumuzu hizmete açarken aldığımız önlemlerden bahsederek neden güvenle çocuklarınızı jimnastiğe gönderebileceğinizi madde madde anlatacağız.

Pandeminin Çocuklarımızın Gelişimine Etkileri

Uzun bir süredir dünyayı saran pandemi nedeniyle evlerimize kapandık. Bu durum bizleri fiziksel ve psikolojik birçok açıdan etkiledi. Fakat düzeni değişen yalnızca biz değiliz, pandemi çocuklarımızın psikolojik ve fiziksel gelişimi üzerinde de derin etkiler yarattı. Çocuklarımızın fiziksel aktivite alanları kısıtlandığı için bedenlerinin gelişmeye en müsait olduğu dönemde bir duraklama evresi yaşandı. Ayrıca uzun bir süre sosyalleşemeyen çocuklarımızın çevresindeki uyaran sayısında ciddi bir düşüş olduğu için zihinsel gelişimleri de negatif etkilendi. Her ne kadar evde elimizden geleni yapıp onlar için gereken imkanları sağlamaya çalışsak da pek yeterli olmayabiliyor. Biz bu açığı jimnastik sayesinde kapatabileceğimize inanıyoruz.

Olimpark Jimnastik Olarak Aldığımız Önlemler

Biz Olimpark Jimnastik olarak ülkemizin ve dünyanın bu süreçten yavaş yavaş kurtulmaya başladığı bu dönemde bizlere güvenip çocuklarınızı jimnastiğe yollayabileceğinizi gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. T.C. Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı açıklamalar doğrultusunda aldığımız üst düzey önlemler ile sizlere kapılarımızı sonuna kadar açmaya hazırız. Kursumuzu açarken siz velilerimizin muhtemel endişelerini de düşünerek gereken tüm her şeyi yaptık. İşte aldığımız önlemler:

· Kursumuzda bulunan bütün alanlar ve kullanılacak bütün eşyalar dezenfekte edildi.

· Gereken bütün malzemeler T.C. Sağlık Bakanlığı standartlarına uygun bir biçimde bolca temin edildi (dezenfektan, maske, eldiven, temassız ateş ölçer, siperlik vs.)

· Türkiye Cimnastik Federasyonu’ndan belge almış eğitmenlerimiz pandemiye yönelik hijyen ve sağlık eğitimleri aldı.

· Çalışanlarımızın dışarıda giydiği kıyafetler ile salonda giydiği kıyafetler ayrı olacak.

· Görülebilecek alanlara bilgilendirme ve sosyal mesafe afişleri asıldı.

· Girişlere ve salonlara el dezenfektanları kondu.

· Kursumuza girişlerde her öğrencimizin ateşi ölçülecek.

· 3 yaş jimnastik derslerinde çocukların temaslarını minimuma indirmek için eğitmenlerimiz gözetmen rolünü üstlenecek.· Kapalı alanlar doğal havalandırma ile devamlı ferah tutulacak.

· Öğrencilerin ortak kullandıkları aletleri jimnastik hareketleri yapıldıktan sonra sık sık dezenfekte edilecek.

· Çocuklarımız çıkar çıkmaz detaylı bir dezenfeksiyon çalışması yapılıp salonumuz bir sonraki güne hazır edilecek.

Bir vaka olması durumunda ne yapacağız?

Bu süreçte aldığımız önlemlerin yanında sizlerin desteğine de ihtiyaç duyuyoruz. Çocuklarımızı jimnastik dersine getirirken velinin de maske ve sosyal mesafe kurallarına uymasını bekliyoruz. 65 yaş üstü velilerimizin çocukları jimnastiğe getirmelerini kesinlikle önermiyoruz. Ayrıca çocuklarımızın bağışıklığını güçlü tutmak için yeme ve uyku düzenlerine dikkat etmenizi bekliyoruz


. Bir vaka olması durumunda ise çocuğumuzu izole bir odaya alıp veliyi arıyoruz. Vaka görülen çocuğumuzun dokunduğu her yeri dezenfekte edip 24 saat boyunca boş bırakıyoruz. Sağlık kuruluşundan alınan karar doğrultusunda çocuğumuzun temasta bulunduğu kişileri de test ettiriyoruz. Son olarak tedavisini görüp iyileşen çocuğumuzu tekrar jimnastik kursumuza alabiliyoruz.

Bizler Yeniden Hazırız. Ya siz?

Bu dönemde kendimizi eve hapsetmek yerine önlem alarak yaşamayı öğrenmeliyiz. Unutmamalıyız ki bizim endişelerimiz çocuklarımızın gelişimi üzerinde geri dönülemez etkiler bırakır. Sadece tablete ve bilgisayara bakarak gününü geçiren çocukların kişisel gelişiminin sağlıklı olmasını beklemek hiç mantıklı değil. Onları, aldığımız önlemlere güvenerek jimnastiğe yollamalı ve bu sayede hem fiziksel hem de bilişsel gelişimlerine katkıda bulunmaya devam etmelisiniz. Uzun bir süredir evde olan çocuklarımızın hem artık daha fazla hareket etmeye hem de farklı yüzler görmeye ihtiyacı var. Biz Olimpark Jimnastik olarak aldığımız bütün önlemle


r ile kapılarımızı sizlere tekrar memnuniyetle açıyor ve İstanbul Anadolu yakasında bulunan jimnastik kursumuzda sizleri bekliyor olacağız. Gelin çocuklarımızın esneklik ve kuvvetlerini kazanmalarına beraber yardımcı olalım. Hem sizlere hem de çocuklarınıza tekrardan hizmet vermekten mutluluk duyacağız.


62 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page